Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olan Burak Su, kariyerine 2006 yılında Bankeuropa’da Management Trainee olarak başladı. 2008-2011 yılları arasında Yapı Kredi Bankasında farklı pozisyonlarda çalıştıktan sonra, kendi girişimi olan Doktor Mortgage’ı kurdu. 2011 yılından bu yana dijital ajans Krombera’da Ajans Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Su, aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olarak dijital pazarlama dersleri verdi. Girişimci ekosistemine melek danışman olarak destek veriyor ve marka/pazarlama konusunda markalara yol gösteriyor.

Felsefe, psikoloji, sosyoloji, teknoloji, tıp, biyoloji, evrim, nöropsikoloji gibi alanlara merak duyan Burak Su, profesyonel hayatının dışında kalan zamanını bu alanlarda çalışarak geçiriyor. Pazarlamayı modern çağın felsefesi olarak görüyor, insan ve davranışını bu doğrultuda açıklamaya çalışıyor. Yurtdışı üniversitelerde çeşitli online eğitim programlarına katılmanın yanı sıra Felsefe Lisans programına devam ediyor. 2001 yılında henüz öğrenci iken dijital pazarlama, e-ticaret ve teknoloji konusularında sektörün önde gelen dergilerinde makaleleri yayınlanan Burak Su, farklı platform ve mecralarda içerik üretmeye devam ediyor.

Halen Krombera’da yönetici görevine devam eden Burak Su, son 6 yıl boyunca Akbank, Digitürk, Bahçeşehir Koleji, Mapfre, Ülker, Avea, Koçtaş, Burger King, Colin’s, SunExpress, Dimes, Sütaş, Sinpaş, Acıbadem, Metro, Doğa Koleji, Simit Sarayı, KPMG, Emaar, Demirdöküm, Multi-Development gibi yerli ve yabancı onlarca markanın dijital pazarlama stratejilerine yön verdi ve başarılı iletişim kampanyalarını yönetti. Bugün farklı sektörlerden elde ettiği bu tecrübeyi danışman olarak da müşterilerine sunuyor ve markaların sahip olduğu potansiyeli keşfetmelerine yardımcı oluyor.


Profesyonel İş geçmişim

BankEuropa – Management Trainee
Yapı Kredi Bankası  – Mortgage Dağıtım Kanalları
Botego – İş Geliştirme Direktörü
Doktor Mortgage – Kurucu
Priveta – Genel Müdür Yardımcısı
Krombera – Yönetici Ortak / Ajans Başkan Yardımcısı
Nitelity – Kurucu


Aldığım Eğitim ve Online Kurslar

Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü
Gülhane Askeri Tıp Fakültesi (Terk)
Anadolu Üniversitesi Felsefe Bölümü (Devam)

MIT – Entrepreneurship 101: Who is your customer?
MIT – Entrepreneurship 102: What can you do for your customer?
MIT – Entrepreneurship 103: Show Me The Money
MIT – Launch X – Becoming an Entrepreneur
Wharton Business School – Introduction to Marketing
Wharton – Viral Marketing and How to Craft Contagious Content
Princton University – Bitcoin and Cryptocurrency Technologies
University of Michigan – Model Thinking
Chicago University – The Neurobiology of Everyday Life
Hebrew University of Jerusalem – Synapses, Neurons and Brains
Copenhagen Business School – Consumer Neuroscience & Neuromarketing


İletişim

E-posta: burak@buraksu.com
Telegram:  @buraksu

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *